FOTOWOLTAIKA

Instalacje fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego? Wykorzystaj ogromne pokłady energii drzemiącej w słońcu na swoje potrzeby. Własna instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu czy działce Twojego domu w prosty sposób umożliwi Ci produkcję darmowej energii elektrycznej dla Ciebie i Twoich bliskich. Zapoznaj się z naszą ofertą “fotowoltaika dla domu” i stań się niezależny energetycznie!

Dlaczego fotowoltaika dla domu jest opłacalna?

Opłaty za energię elektryczną z roku na rok nieubłagalnie rosną i nic nie wskazuje na to aby w perspektywie kolejnych lat sytuacja ta miała się zmienić. Co więcej, wiele prognoz przepowiada jeszcze większe przyrosty cen. Fotowoltaika dla domu pozwoli Ci na niezależność. Twoje rachunki za prąd zmniejszą się o około 90%, a oszczędności w Twoim domowym budżecie wyniosą nawet kilka tys. złotych rocznie. Sprawdź w kalkulatorze fotowoltaicznym. Panele słoneczne dla domu to świetne rozwiązanie!

Korzystaj ze swojej energii przez cały rok!

Nowelizacja ustawy o OZE z dnia 1 lipca 2016 r. wprowadziła nowe zasady produkcji energii elektrycznej dla osób fizycznych polegające na tak zwanym systemie opustów (nazywanym również net-meteringiem). System ten umożliwia wykorzystanie wyprodukowanej energii na własne potrzeby. Całkowite koszty związane z zakupem energii bilansowane są w taki sposób, aby nadwyżki wytworzonej a niewykorzystanej energii były bilansowane w okresach rocznych z energią pobraną w tym czasie z sieci elektroenergetycznej. Dzięku temu wytworzoną przez Twoją przydomową mikroinstalację energię (która nie została zużyta na bieżące potrzeby) możesz wprowadzić z powrotem do sieci. W chwili gdy Twoja instalacja fotowoltaiczna nie produkuje energii, bądź produkuje ją w stopniu nie pokrywającym całkowitego zapotrzebowania energetycznego (np. wieczorem lub zimą), możesz odebrać z sieci wcześniej oddaną energię. Ustawa zakłada, że bilansowanie objęte jest stosunkiem:

  • 1 (wprowadzona) do 0,8 (pobrana) dla instalacji o łącznej mocy nie większej niż 10kW
  • 1 do 0,7 dla instalacji o łącznej mocy przekraczającej 10kW ale nie większej niż 40kW

Należy podkreślić, że instalacje fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego rzadko kiedy muszą być większe niż 10kW.

Dofinansowanie do fotowoltaiki

W lipcu 2019 roku ogłoszony został program”Mój Prąd” dzięki któremu można uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki w wysokości do 5000 złotych. Jeżeli pragną Państwo zapoznać się bliżej z założeniami projektu oraz poznać zasady przyznawania dopłat, warto przeczytać nasz artykuł na ten temat – program “Mój Prąd”.

Fotowoltaika dla domu jeszcze bardziej opłacalna

Nie potrzebujesz już dodatkowych, drogich akumulatorów żeby korzystać ze swojej energii cały rok. Teraz masz prawo odebrać ją w ciągu 12 miesięcy od daty wprowadzenia jej do sieci, dlatego też nadwyżki energii wyprodukowanej w okresie o największym stopniu nasłonecznienia zostaną wykorzystane w okresie o jego najmniejszym natężeniu. Nasi eksperci zadbają o to, żeby Twoja instalacja fotowoltaiczna była dobrana idealnie do Twoich potrzeb. W skali całego roku będziesz mógł pokryć zapotrzebowanie energetyczne Twojego domu, a nadwyżki wyprodukowane w okresie letnim wykorzystasz w okresie jesienno-zimowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odnawialnych źródeł energii?

Zajrzyj na naszą stronę: ELEMENT-PD.PL

Dowiesz się jak stworzyć samowystarczalny dom pasywny