Newsletter

Jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji odnośnie naszych nowości, promocji prosimy o zapisanie się do newslettera
chemia budowlana
Produkty do montażu wykładzin elastycznych i tekstylnych
Mapecem Pronto - gotowa do użycia, specjalna zaprawa szybkowiążąca, przeznaczona do przygotowania szybkowiążących i szybkoschnących (24 godziny) podkładów cementowych o kontrolowanym skurczu.
Zastosowanie: wykonywanie szybkoschnących i nadających się szybko do dalszej eksploatacji, pływających lub związanych z podłożem podkładów (jastrychów) cementowych, zarówno na istniejących, jak i nowych podłożach. Podkłady wykonane z Mapecem Pronto mogą być pokrywane okładzinami z płytek ceramicznych lub kamienia, drewnem lub innymi materiałami posadzkowymi. Mapecem Pronto jest mieszanką gotową do użycia, wymagającą jedynie zmieszania z wodą.
Mapecem Pronto jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagane jest szybkie wykonanie prac wykończeniowych, w przypadku montażu okładzin wysokiej jakości, wrażliwych na wilgoć (kamień naturalny, drewno) lub gdy wymagana jest renowacja budynków w centrum miasta, gdzie brak miejsca utrudnia wykonywanie odpowiedniej zaprawy w sposób tradycyjny. Może być stosowany do wykonywania podkładów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
Podłoże przed wykonaniem podkładów związanych z podłożem (o grubości mniejszej niż 35 mm) i ubytki o niewielkiej powierzchni, przeznaczone do wypełnienia, powinny być najpierw pokryte warstwą sczepną, wykonaną na bazie Mapecem Pronto (ewentualnie Mapecem lub cementu portlandzkiego) Planicrete i wody.
Eco Prim T - akrylowa, bezrozpuszczalnikowa emulsja gruntująca, o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC), do podłoży chłonnych i niechłonnych.
Zakres stosowania: gruntowanie wszystkich odpornych na wilgoć chłonnych i niechłonnych podłoży takich jak: podkłady cementowe, podkłady anhydrytowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, podłoża gipsowe, asfalt lany, lastryko, podłogi drewniane oraz płyty wiórowe, przed nanoszeniem produktów cementowych.
Podłoża, na które jest aplikowany preparat Eco Prim T powinny być suche, czyste, pozbawione wszelkich powłok typu farby, lakiery oraz oczyszczone z wszelkich luźno związanych fragmentów podłoża.
Nivorapid - szpachlówka cementowa do stosowania na powierzchniach pionowych i poziomych o super szybkim czasie schnięcia.
Zakres zastosowania: wyrównywanie wewnątrz budynku wszystkich podłoży występujących w budownictwie, jeżeli są wolne od wilgoci wychodzącej z podłoża. Można wyrównywać posadzki i ściany betonowe, ściany murowane, tynki i posadzki cementowe itp., jak również istniejące posadzki z okładzin z płytek ceramicznych, kamienia naturalnego, lastryka. Idealnie nadaje się do naprawy i wyrównywania stopni, narożników, nierówności, dziur w posadzkach, ścianach, schodach. Zalecany do szybkich prac naprawczych i wyrównawczych. Możliwość stosowania pod ogrzewanie podłogowe.
Latex Plus - domieszka uelastyczniająca do stosowania z Keraquick (zwiększająca elastyczność) i do stosowania z Nivorapid (zwiększająca przyczepność i elastyczność na trudnych podłożach).
Zakres zastosowania: mieszając z Keraquick otrzymujemy super szybki klej o wysokiej elastyczności, do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku okładzin z płytek ceramicznych, kamienia naturalnego, materiałów izolacyjnych, płyt gipsowo-kartonowych, itd. Mieszając z Nivorapid otrzymujemy szybko wiążącą szpachlówkę cementową o wysokiej przyczepności i elastyczności, do stosowania na podłożach o dużej odkształcalności (drewno, metal, PCW, guma, itp.). Latex Plus należy stosować zamiast wody zarobowej.
Planolit 315 - bardzo szybko twardniejąca masa samopoziomująca, o bardzo dobrym rozpływie, do stosowania w warstwach o grubości od 3 do 15 mm.
Zastosowanie: do wyrównywania poziomu starych i nowych podłoży wewnątrz budynków, przed montażem okładzin ceramicznych i innych wykładzin podłogowych z wyjątkiem posadzek drewnianych, klejonych do podłoża.
Podłoża przeznaczone do wyrównywania masą Planolit 315 powinny mieć odpowiednią wytrzymałość, być mocne, suche i czyste, zabezpieczone przed podciąganiem wilgoci i zagruntowane odpowiednim preparatem gruntującym. Planolit 315 powinien być stosowany w warstwach od 3 do 15 mm. Może być używany na podkładach z ogrzewaniem podłogowym.
Novoplan 21 - samopoziomująca masa szpachlowa o bardzo krótkim czasie schnięcia, do grubości pojedynczej warstwy od 1 do 5mm.
Zakres zastosowania: wyrównywanie jastrychów cementowych (również z ogrzewaniem podłogowym), podłoży anhydrytowych, istniejących posadzek ceramicznych z kamienia naturalnego, powierzchni lastrykowych, jastrychów magnezjowych. Novoplan 21 można stosować pod wszystkie okładziny tekstylne, wykładziny PCW, linoleum i korkowe, panele drewniane pływające, itp.
Ultraplan Eco - zaprawa samopoziomująca o super szybkim czasie schnięcia, o grubości wylewki od 1-10mm, o niskiej zawartości lotnych substancji organicznych.
Zakres zastosowania: wyrównywanie wewnątrz budynku podłoży istniejących i nowych w celu uzyskania równej i wytrzymałej mechanicznie posadzki, odpornej na obciążenia intensywnym ruchem, nie narażonej na zawilgocenie. Podłoże musi być suche, czyste, wolne od kurzu, oraz odizolowane od wilgoci wychodzącej od spodu. Ultraplan Eco nanosi się w warstwie do 10 mm, przy okładzinach drewnianych wymagana jest minimalna grubość warstwy 3 mm. Stosując Ultraplan Eco na podłożach drewnianych należy: zagruntować podłoże Mapeprim SP; w wylewce zatopić siatkę z włókna szklanego; wykonać wylewkę o grubości minimum 5 mm. Możliwość stosowania pod ogrzewanie podłogowe.
Fiberplan - zaprawa samopoziomująca wzmocniona włóknem o super szybkim czasie schnięcia.
Zakres zastosowania: Fiberplan używa się do wyrównywania i wygładzania powierzchni o różnicy wysokości od 3-10 mm na podłogach drewnianych, dobrze umocowanych i o odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej. Fiberplan używany jest przy posadzkach przeznaczonych do ruchu kołowego, a także do posadzek, pod którymi znajduje się ogrzewanie podłogowe. Fiberplan można używać w pomieszczeniach zamkniętych do wyrównywania podłoży drewnianych starych i nowych, wykonanych z desek, płyty wiórowej, sklejki, płyt OSB, parkietu. Stosując Fiberplan na podłożach drewnianych należy zagruntować podłoże Mapeprim SP. Fibreplan używa się również do wyrównywania podłóż cementowych, lastrykowych, starych okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego.
Mapecryl Eco - uniwersalny klej w dyspersji wodnej do wykładzin PCW i dywanowych.
Zakres zastosowania: klej w stanie dyspersji wodnej do klejenia wykładzin PCW i wykładzin z dolną warstwą piankową PCW, tekstylnych lub heterogenicznych PCW, montowanych na powierzchniach poziomych i pionowych, na odpowiednio przygotowanych podłożach poziomych, wewnątrz budynku.
Ultrabond Eco V4SP - uniwersalny klej dyspersyjny do wykładzin elastycznych (do 4 mm grubości) o przedłużonym czasie schnięcia otwartego i niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC).
Zakres zastosowania: wysokiej klasy klej dyspersyjny o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) do klejenia homogenicznych i heterogenicznych wykładzin z PVC, wykładzin gumowych o oszlifowanym spodzie do 2,5 mm grubości, wykładzin korkowych na spodzie PVC, wszystkich wykładzin tekstylnych na piance PVC i poliuretanowej, jucie naturalnej i spodzie Action-Back®, wykładzin dywanowych igłowych, wykładzin PVC na spodzie filcowym, wykładzin podłogowych kokosowych i na spodzie lateksowym, wykładzin podłogowych z linoleum na spodzie syntetycznym oraz korkowych na spodzie PVC, na chłonnych podłożach wewnątrz budynków.
Ultrabond Eco Fix - klej dyspersyjny o niskiej emisji lotnych związków organicznych do wykładzin tekstylnych, a także jako emulsja antypoślizgowa okładzin z płytek.
Zakres zastosowania: mocowanie wykładzin tekstylnych, Action Bac, na niechłonnych podkładach wewnątrz budynku, jako środek antypoślizgowy dla tekstylnych i elastycznych płytek wykładzinowych. W zależności od potrzeb i rodzaju wykładziny może być rozcieńczany z wodą w 20%.
Produkty do montażu posadzek drewnianych
Ultrabond P902 2K - dwuskładnikowy, poliuretanowy, odporny na ścinanie klej do montażu parkietu wszystkich rodzajów i formatów.
Zakres zastosowania: dwuskładnikowy klej poliuretanowy do montażu wszystkich rodzajów parkietów na zgodnych z normami chłonnych i nienasiąkliwych podłożach (również na podłożach ogrzewanych). Ze względu na podwyższoną przyczepność znajduje też zastosowanie do klejenia parkietu na ceramice, marmurze, płytkach i metalu.
Ultrabond P990 1K - jednoskładnikowy, elastyczny, klej poliuretanowy do montażu parkietów każdego rodzaju i formatu.
Zakres zastosowania: elastyczny, jednoskładnikowy, poliuretanowy, klej do stosowania wszystkich rodzajów parkietów (również do drewna egzotycznego) na podłożach chłonnych i nienasiąkliwych. Ze względu na podwyższoną przyczepność znajduje też zastosowanie do klejenia parkietu na ceramice, marmurze, płytkach i metalu.
Ultrabond Eco S955 1K - jednoskładnikowy klej na bazie silanizowanego polimeru, niezawierający rozpuszczalnika i izocyjanianu, o bardzo małej emisji lotnych związków organicznych (VOC), do wszelkiego typu parkietów i laminatów.
Zakres zastosowania: klejenie każdego typu i formatu tradycyjnego drewnianego parkietu, wstępnie wykończonych elementów i laminatów na wszelkiego rodzaju wylewkach cementowych, wylewkach z Mapecem, Mapecem Pronto,Topcem, Topcem Pronto itp. na starych podłogach drewnianych, ceramicznych, marmurowych, lastrykowych itp. oraz na wylewkach anhydrytowych. Odpowiedni również do podłoży ogrzewanych. Zalecany do stosowania szczególnie przez instalatorów pokryć podłogowych, którzy są uczuleni na żywice epoksydowe i wyroby epoksydowo-poliuretanowe. Nie stwarza żadnych zagrożeń i nie zawiera rozpuszczalników ani innych substancji wydzielających nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu szczególnie nadaje się do prac remontowych i prac prowadzonych w pomieszczeniach mieszkalnych. Łatwy do usunięcia z rąk i powierzchni wstępnie wykończonego parkietu.
Adesilex PA - klej na bazie żywicy syntetycznej do mocowania drewnianych posadzek.
Zakres zastosowania: Adesilex PA stosowany do mocowania parkietu lamelowego, mozaiki, płyt parkietowych oraz wszelkiego rodzaju drewnanych listewek, parkietu prefabrykowanego w formie małych płytek. na jastrychach anhydrytowych, asfalcie, jastrychach cementowych, podłożach drewnianych, płytach wiórowych, płytach laminowanych, podłogach ogrzewanych oraz na jastrychach Mapecem.
ULTRACOAT ACQUA PLUS - bezrozpuszczalnikowe spoiwo w dyspersji wodnej, o bardzo niskiej emisji lotnych substancji organicznych (VOC), nie zawierające NMP, do mieszania z trocinami, przeznaczone do szpachlowania posadzek drewnianych. Może być stosowane pod lakiery wodne.
Zastosowanie: szpachlowanie tradycyjnych posadzek drewnianych, zarówno tych wstępnie przeszlifowanych, jak i tych wymagających naprawy.
ULTRACOAT LS - spoiwo na bazie nitrocelulozy i rozpuszczalników, do mieszania z trocinami, przeznaczone do szpachlowania posadzek drewnianych. Może być stosowane do uzupełniania dużych pęknięć.
Zastosowanie: szpachlowanie tradycyjnych posadzek drewnianych, zarówno tych wstępnie przeszlifowanych, jak i tych wymagających naprawy.

ULTRACOAT P915 - jednoskładnikowy, poliuretanowy lakier wodny o bardzo niskiej emisji lotnych substancji organicznych (VOC), nie zawierający NMP, przeznaczony do posadzek drewnianych, w tym również posadzek narażonych na wzmożony ruch pieszy, ze względu na wysoką odporność na zarysowania i ścieranie.
Zastosowanie: wykonywanie odpornych na zarysowania i ścieranie powłok ochronnych na tradycyjnych posadzkach drewnianych, zarówno tych wstępnie przeszlifowanych, jak i tych wymagających naprawy, w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i centrach handlowych. Ultracoat P915 cechuje doskonała odporność na ścieranie oraz tworzenie się śladów poślizgu. W porównaniu z tradycyjnymi preparatami w dyspersji wodnej warstwa wykończeniowa wykonana za pomocą Ultracoat P915 wyróżnia się przezroczystością oraz ciepłym odcieniem nadanym okładzinie drewnianej. Zaleca się nałożenie 3 warstw preparatu Ultracoat P915 lub alternatywnie - jednej warstwy dwuskładnikowego podkładu wodnego Ultracoat P920 2K oraz dwóch warstw Ultracoat 915. Ultracoat P915 jest dostępny w wersji matowej (stopień połysku 30 - Ultracoat P915/0) oraz z połyskiem (stopień połysku 60 - Ultracoat P915/S).
ULTRACOAT P920 2K - dwuskładnikowy podkład w dyspersji wodnej, o bardzo niskiej emisji lotnych substancji organicznych (VOC), nie zawierający NMP, przeznaczony do posadzek drewnianych.
Zastosowanie: przygotowanie tradycyjnych posadzek drewnianych, zarówno tych wstępnie przeszlifowanych, jak i tych wymagających naprawy. Ultracoat P920 2K charakteryzuje się dobrymi właściwościami kryjącymi i tworzy szczelną warstwę izolacyjną. Jest łatwy w nanoszeniu i szlifowaniu. Redukuje problemy związane z nakładaniem się warstw. Zastosowanie Ultracoat P920 2K nie powoduje nieestetycznych przebarwień drewna, nawet w przypadku odmian z dużą zawartością taniny (dąb, drewno tekowe itp.). Jest więc szczególnie polecany do odmian „trudnych”, które pod wpływem tradycyjnych preparatów ciemnieją lub zmieniają barwę w kierunku czerwieni. Ultracoat P920 2 K, dzięki wysokiej zawartości suchej masy, zastosowany w kombinacji z dwuskładnikowym lakierem wodnym Ultracoat P925, pozwala na wykonanie powłoki lakierniczej w dwóch warstwach. W przypadku zastosowania jednoskładnikowego lakieru wodnego Ultracoat P915 zaleca się wykonanie powłoki lakierniczej w trzech warstwach.
ULTRACOAT P925 - dwuskładnikowy, poliuretanowy lakier wodny o bardzo niskiej emisji lotnych substancji organicznych (VOC), nie zawierający NMP, przeznaczony do posadzek drewnianych, w tym również posadzek narażonych na intensywny ruch pieszy, ze względu na bardzo wysoką odporność na zarysowania i ścieranie.
Zastosowanie: wykonywanie odpornych na zarysowania i ścieranie powłok ochronnych na tradycyjnych posadzkach drewnianych, zarówno tych wstępnie przeszlifowanych, jak i tych wymagających naprawy. Idealnie sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej i obiektach komercyjnych, w miejscach narażonych na intensywny ruch pieszy (urzędy, centra handlowe, lotniska, hale wystawowe itp.). Ultracoat P925 cechuje niezwykła odporność na ścieranie i tworzenie się śladów poślizgu, jakiej dotychczas nie uzyskiwał żaden z lakierów wodnych. Nadaje parkietom efekt naturalnie wyglądającego drewna. Pozostawia gładką, łatwą do czyszczenia powierzchnię, jak w przypadku parkietów impregnowanych woskami i olejami. Nanoszony bezpośrednio na podłoże, bez zastosowania podkładu, ożywia kolor drewna i chroni przed żółknięciem. Cykl lakierowania składa się zazwyczaj z jednej warstwy Ultracoat P925 nałożonej na warstwę podkładu Ultracoat P920 2K. Alternatywnie można nakładać Ultracoat P925 bezpośrednio na drewno zamiast warstwy podkładu. Ultracoat P925 jest dostępny w wersji matowej (stopień połysku 30 - Ultracoat P925/0) oraz z połyskiem (stopień połysku 60 - Ultracoat P925/S).
ULTRACOAT PF1 - dwuskładnikowy, ognioodporny lakier poliuretanowy przeznaczony do posadzek drewnianych.
Zastosowanie: wykonywanie powłok ochronnych o wysokiej odporności na zarysowania na posadzkach i elementach drewnianych wszędzie tam, gdzie wymagana jest odporność ogniowa.
Produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego
Kerabond T - wzmocniona, cementowa zaprawa klejąca o wysokiej przyczepności, do płytek ceramicznych i gresu, bez efektu osuwania się płytek, mrozo- i wodoodporna.
Zastosowanie: Kerabond T jest przeznaczony do klejenia wszystkich typów płytek ceramicznych i mozaiki ceramicznej na zewnątrz i wewnątrz budynków, na każdym typie podłoża (posadzki, ściany, sufity), na podłożach tradycyjnych (tynki cementowe i cementowo-wapienne, posadzki cementowe, płyty kartonowo-gipsowe i tynki gipsowe jednowarstwowe, ściany z bloczków itp.), o ile są stabilne, mocne, suche i czyste. Umożliwia klejenie płytek od góry bez efektu spływania. Podłoża chłonne należy zagruntować wcześniej Primer G. Kerabond T jest klejem szczególnie polecanym do mocowania płytek gresowych i klinkierowych wewnątrz pomieszczeń, o maksymalnych wymiarach 30 x 30 cm. Po wymieszaniu zaprawy klejącej Kerabond T z emulsją Isolastic zamiast z wodą, parametry kleju ulegają znacznej poprawie, a klej spełnia wymagania klasy C2 (kleje cementowe o wysokich parametrach), zgodnie normą z EN 12004 i klasy S2 (kleje wysokoelastyczne), zgodnie z EN 12002.
Adesilex P9 - elastyczna zaprawa klejowa na bazie cementowej o wysokiej przyczepności, do klejenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej bez efektu osuwania się płytek.
Zakres zastosowania: służy do klejenia płytek na zewnątrz i wewnątrz budynków do płytek ceramicznych i mozaiki szklanej, na podłogi, ściany i sufity, na podłoża tradycyjne (tynki i posadzki cementowe, ogrzewanie podłogowe, ściany z bloczków i płyty gipsowo-kartonowej, tynki gipsowe itp.); o ile są mocne, czyste i stabilne. Nadaje się do montażu płytek o formacie do 900 cm2, a także do mocowania punktowego materiałów izolacyjnych takich jak styropian, styropian ekstrudowany, wełna mineralna lub szklana, Eraclit, panele dźwiękochłonne itd. Powierzchnie gipsowe lub chłonne zagruntować wcześniej Primer G, Mapeprim SP lub Primer S.
Keraflex Maxi S1 - odkształcalna, cementowa zaprawa klejąca o wysokich parametrach i przedłużonym czasie schnięcia otwartego, eliminująca efekt osuwania się płytek, z zastosowaniem technologii bezpyłowej "Low Dust", do płytek ceramicznych i materiałów z kamienia. Szczególnie polecana do montażu gresu szkliwionego i kamienia naturalnego o dużych formatach. Grubość warstwy od 3 do 15 mm.
Zastosowanie: klejenie na zewnątrz i wewnątrz budynków płytek ceramicznych, gresu polerowanego i mozaiki każdego typu, na ścianach i podłogach, na podłożach: tradycyjnych (tynki, posadzki cementowe, ściany z cegieł, bloczków, itp.), z płyt kartonowo-gipsowych i tynkach gipsowych, z istniejących okładzin ceramicznych, kamienia naturalnego i lastryko, o ile są odpowiednio przygotowane i mocno związane z podłożem, wylewkach betonowych, fibrobetonie, powierzchniach z elementów prefabrykowanych (sezonowanych powyżej 4 miesięcy), podkładach z ogrzewaniem podłogowym.
Keraflex Maxi S1 może być stosowany do układania płytek o małych i dużych formatach na nierównym podłożu - bez konieczności wcześniejszego wyrównywania, a także do mocowania płytek (nawet o dużych formatach) w płaszczyźnie pionowej bez efektu ich osuwania. Może być również stosowany do mocowania materiałów izolacyjnych takich jak styropian, styropian ekstrudowany, wełna mineralna i szklana, Eraclit, panele dźwiękochłonne, itp.
Ultracolor Plus - elastyczna, szybkowiążąca i szybkoschnąca, odporna na ścieranie zaprawa do wypełniania szczelin o szerokości od 2 do 20 mm, niepowodująca powstawania plam i wykwitów, o właściwościach hydrofobowych, z efektem perlenia DropEffect oraz technologią BioBlock, zapobiegającą rozwojowi grzybów i pleśni.
Zastosowanie: spoinowanie posadzek oraz ścian zewnętrznych i wewnętrznych pokrytych wszelkiego rodzaju płytkami ceramicznymi (monocottura, bicottura, klinkierowymi, płytkami gresowymi itp.), terakotą, okładzinami kamiennymi (kamień naturalny, marmur, granit, kamień sztuczny itp.), mozaiką szklaną i marmurową. Zapewnia całkowitą jednolitość koloru i nie powoduje wykwitów na powierzchni. Ze względu na szybki czas wiązania i schnięcia umożliwia szybkie oddanie prac i użytkowanie powierzchni. Technologia BioBlock zastosowana w Ultracolor Plus uniemożliwia powstawanie różnego rodzaju pleśni i grzybów oraz ich rozmnażanie się na powierzchni fugi w wilgotnym otoczeniu. Ponadto zastosowanie specjalnych dodatków hydrofobowych (technologia DropEffect) zapewnia wysokie właściwości hydrofobowe zaprawy, powodując zmniejszenie jej nasiąkliwości, niską podatność na zabrudzenia i zapewniając większą trwałość. Idealna do spoinowania elewacji zewnętrznych, balkonów, tarasów, basenów, łazienek i kuchni. Nadaje się zwłaszcza do fugowania posadzek w supermarketach, na stacjach benzynowych, w restauracjach, na lotniskach i w obiektach użyteczności publicznej, itp.
Mapesil AC - jednoskładnikowa masa silikonowa na bazie kwasu octowego, do wykonywania wodoszczelnych połączeń dylatacyjnych i sanitarnych.
Wykonywanie spoin wewnątrz i na zewnątrz budynku o odkształcalności do 20% na posadzkach i na ścianach przy okładzinach ceramicznych w łazienkach, basenach, nadaje się do uszczelniania szkła i aluminium. Stosowany do wykonywania elastycznych uszczelnień między elementami konstrukcyjnymi budynków, a także jako wypełnienie spoin dylatacyjnych na okładzinach narażonych na średnie obciążenia. Mapesil AC przylega dobrze do betonu, powierzchni malowanych, plastiku, gumy, itp.